Pobicie, obywatelska pomoc, policyjne zatrzymanie i prokuratorskie dozory

Kilka dni temu na terenie Zakroczymia trzech młodych mężczyzn dokonało pobicia. Z pomocą pokrzywdzonym ruszył pracownik monitoringu miejskiego, który na kamerach zauważył całe zajście i natychmiast powiadomił o wszystkim policję. Na miejscu ujął 28- latka. Mundurowi zatrzymali w tej sprawie jeszcze 19- latka i 17- latka z Zakroczymia. Wszyscy trzej usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Całe zajście miało miejsce w okolicy ronda, w Zakroczymiu. Wieczorem dyżurny nowodworskiej komendy został powiadomiony o pobicu dwóch mężczyzn. Wszystko zauważył pracownik monitoringu miejskiego, który nie zwlekając ani chwili natychmiast powiadomił policję i sam ruszył na pomoc pokrzywdzonym, próbując zapanować nad trzema agresywnymi napastnikami.

Z relacji zgłaszających i świadków oraz zabezpieczonych materiałów wynikało, że trzech młodych mężczyzn, wieczorem zaatakowało na ulicy 40- latka i 22- latka. Napastnicy bili i kopali pokrzywdzonych po całym ciele. Na tę niebezpieczną sytuację zareagował pracownik monitoringu miejskiego. Starał się zapanować nad napastnikami i pomóc pokrzywdzonym. Ujął jednego ze sprawców i przekazał go mundurowym. Policjanci z Zakroczymia zatrzymali 28- latka. Mężczyzna nadal był bardzo pobudzony i podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Noc spędził w policyjnej celi.

Sprawą zajęli się policjanci z zakroczymskiego komisariatu oraz nowodworscy kryminalni. Zaangażowali się w gromadzenie dowodów i pozyskiwanie oraz weryfikowanie informacji na temat podejrzanych. Bardzo szybko ustalili kto dokonał tego przestępstwa.

Już następnego dnia w południe, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dowiedzieli się, gdzie aktualnie znajduje się drugi z podejrzanych. 19- latek wpadł w ręce stróżów prawa i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie. Wkrótce zakroczymscy policjanci trafnie wytypowali i zatrzymali również trzeciego podejrzanego w tej sprawie. Był to 17- latek z Zakroczymia.

Zgromadzony materiał dowodowy został przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego przekazany do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Zatrzymani usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała i narażenia na utratę zdrowia i życia. 28- latkowi dodatkowo przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariuszy policji, podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.