Podsumowanie Debat Społecznych

W tym tygodniu odbyły się debaty społeczne w gminach: Pomiechówek, Leoncin, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze nowodworskiej policji, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz mieszkańcy wymienionych gmin. Podczas spotkań rozmawiano na temat bezpieczeństwa na terenie powiatu nowodworskiego.

W tym tygodniu na terenie powiatu nowodworskiego odbyły się cztery debaty społeczne, zorganizowane dla mieszkanców gminy Pomiechówek, Leoncin, Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki. Przy stołach prezydialnych zasiedli przedstawiciele nowodworskiej Policji, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Rafałem Trzaskoma, I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim podinsp. Zbigniewem Prusinowskim, Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego kom. Sebastianem Podgórskim, Komendantem Komisariu Policji w Pomiechówku podinsp. Adamem Statkiewiczem, Komendantem Komisariatu Policji w Czosnowie podkom. Łukaszem Huczko, Kierownikiem Posterunku Policji w Leoncinie st. asp. Tomaszem Kąpińskim oraz dzielnicowymi. Obecni byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego m.in.: Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka, Wicestarosta Nowodworski Andrzej Pacocha, Wójt Gminy Czosnów Anna Maliszewska, Zastępca Wójta Gminy Czosnów Adam Topolski, Przewodnicząca Rady Gminy Czosnów Katarzyna Kwaśniewska, Zastępca Wójta Gminy Pomiechówek Mariusz Łempicki, Przewodniczący Rady Gminy Leoncin Marek Dominiak oraz mieszkańcy.

Spotkania poprzedzone zostały debatami ewaluacyjnymi, podczas których omówiono wnioski i postulaty zgłoszone podczas ubiegłorocznych debat.

Następnie rozpoczęły się debaty inicjujące, podczas której oficer prasowa nowodworskiej komendy przedstawiła informacje ogólne dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa na terenie gmin, omówiła założenia i sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przedstawiła założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Ostatnia część spotkań poświęcona była na dyskusje, których celem było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz w miejscu zamieszkania.

Uczestnicy spotkań zadawali pytania, dzielili się własnymi spostrzeżeniami oraz problemami z jakimi zetknęli się w miejscu swojego zamieszkania.

Zgłoszone w trakcie trwania debat wnioski zostaną przeanalizowane oraz uwzględniane w trakcie pełnionej przez policjantów służby. O realizacji zgłaszanych postulatów poinformujemy podczas kolejnej debaty ewaluacyjnej.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na debaty społeczne i włączenie się we wspólną pracę na rzecz poprawy i dbania o bezpieczeństwo na terenie powiatu nowodworskiego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.