Policjanci spotkali się z nasielskimi przedszkolakami

Policjanci z nowodworskiej komendy i nasielskiego komisariatu odwiedzili w piątek Przedszkole Samorządowe w Nasielsku. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nie zabrakło również policyjnych radiowozów i motocykla, które wzbudziły wśród przedszkolaków duże zainteresowanie.

Funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz policjanci z nasielskiego komisariatu odwiedzili w piątek Przedszkole Samorządowe im. Juliana Tuwima w Nasielsku. Podczas prelekcji dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki udały się również z maluchami na spacer ulicami miasta, podczas którego w praktyce pokazywały dzieciom jak prawidłowo należy przechodzić przez ulicę oraz przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Dużą atrakcją dla milusińskich była również możliwość obejrzenia z bliska policyjnych radiowozów oraz spotkania z policjantem ruchu drogowego, który przyjechał służbowym motocyklem.

Spotkanie to było również okazją do przypomnienia numeru alarmowego 112 oraz podstawowych informacji, które należy przekazać dyspozytorowi podczas zgłoszenia interwencji. Policjantki opowiedziały też dzieciom jak ważne jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych, dzięki którym przedszkolaki są bardziej widoczne na drodze. Na koniec maluchy otrzymały elementy odblaskowe, ufundowane przez Urząd Miejski w Nasielsku.

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, uśmiechów, podziękowań oraz zaproszenia na kolejne tak miłe spotkanie.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.