Pomimo remontów – bardzo dobry wrzesień na lotnisku Warszawa – Modlin

Z usług Lotniska Warszawa/Modlin w wrześniu 2023 roku skorzystało 299 286 pasażerów, a obsłużono na nim 1 904 operacje lotnicze. Z porównania liczby pasażerów we wrześniu br. do września 2019 r. wynika wzrost o 25,6%, zaś zestawiając liczby podsumowujące operacje w ujęciu miesięcznym uzyskano wynik o 9,3% wyższy niż w ostatnim przedpandemicznym roku. Natomiast w odniesieniu do września 2022 r. nastąpił niewielki spadek: o 5,6% co do liczby pasażerów i o 12,7% co do liczby operacji.

„Na poziom obsłużonego ruchu lotniczego na naszym lotnisku we wrześniu br. miały wpływ prowadzone w dniach 11-21 tego miesiąca prace remontowe dotyczące dróg kołowania i oświetlenia po stronie „airside”, zmierzające do utrzymania w sprawności technicznej oraz udoskonalenia infrastruktury lotniskowej, tak by zapewnić zawsze bezpieczne i wygodne warunki obsługi statków powietrznych i pasażerów” – wyjaśnia Tomasz Szymczak, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

„Przy uwzględnieniu faktu, że lotnisko pracowało przez 10 dni września w czasie ograniczonym do godzin 5:30-20:00, to osiągnięty wynik operacyjny uznajemy za sukces lotniskowych służb” – dodaje Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

W tegorocznym wrześniu wśród pasażerów lotniska największą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Rzym, Dublin, Oslo, Alicante, Sztokholm, Ryga, Wiedeń, Mediolan oraz Saloniki.

11 września br. Lotnisko Warszawa/Modlin nawiązało wieloletnią współpracę z renomowaną firmą Simple Avia Ltd. mającą swoją siedzibę w Londynie. Podpisano umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę hangarową wraz z odpowiednią płytą przedhangarową oraz zapleczem technicznym. Nowy obiekt umożliwi jednoczesną obsługę techniczną nawet sześciu samolotów tzw. kodu C, takich jak Boeing 737 czy Airbus 320. Planowane rozpoczęcie działalności obsługowej przewidziane jest na rok 2025. „Wiążemy duże nadzieje z tego typu rozszerzeniem oferty dla branży lotniczej” – podkreśla Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

Późnym wieczorem 21 września br. obsługa Lotniska Warszawa/Modlin miała przyjemność gościć piłkarzy angielskiej drużyny Aston Villa FC, którzy po zaciętym meczu z Legią Warszawa odlecieli od nas do Birmingham.

We wrześniu br. uruchomione zostały połączenia autobusowe na trasie Port Lotniczy Warszawa/Modlin-Łodź-Berlin. Operatorem połączenia jest firma FlixBus Polska. Pasażerowie mogą korzystać z usług przewozowych na tej trasie codziennie.

Flixbusem z lotniska Warszawa – Modlin

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.