Pościg za pijanym 30-latkiem

Wczoraj policjanci z Nasielska w trakcie pościgu zatrzymali kierującego skodą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Spowodował też kolizję. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwi kierowcy narażają innych na niebezpieczeństwo i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania.

Wczoraj o godz. 16:40 w Mogowie, funkcjonariusze z nasielskiego komisariatu zauważyli jadącą bez włączonych świateł skodę. Próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Pomimo prawidłowo nadawanych przez oznakowany radiowóz sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący autem mężczyzna gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Mundurowi błyskawicznie ruszyli za nim w pościg.

Wkrótce udało im się zatrzymać pojazd oraz kierującego nim 30- latka. Mieszkaniec gminy Nasielsk wjechał na jedną z pobliskich posesji, otworzył drzwi auta i próbował jeszcze uciekać. Funkcjonariusze skutecznie mu to udaremnili. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając w wydychanym powietrzu ponad 3,1 promila alkoholu. Żeby tego było mało w ogóle nie posiadał prawa jazdy. Na domiar złego, doprowadził jeszcze do zdarzenia drogowego z zaparkowanym hyundaiem.

Po wytrzeźwieniu 30- latek usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz bez posiadanych uprawnień do kierowania, a także spowodowania kolizji. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg. Nietrzeźwi kierowcy narażają innych na niebezpieczeństwo i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. Reagujmy, nim będzie za późno! Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czy marzenia. Nie bądź obojętny. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol, zamierza kierować samochodem lub zataczając się wsiada do auta – REAGUJMY.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.