W środę (18.02) służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia w miejscowości Trębki Stare gm. Zakroczym. Zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowy Dwór Mazowiecki i dotyczyło konieczności zabezpieczenia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Pomocy medycznej wymagała 70-letnia kobieta, która spadła ze schodów i doznała urazu głowy. Ze względu na stan poszkodowanej na miejsce zadysponowano śmigłowiec ratunkowy „Ratownik 12”. Po udzieleniu pierwszej pomocy kobieta została przetransportowana drogą lotniczą do szpitala w Warszawie.
W działaniach brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz druhowie z OSP Trębki Nowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania oraz wsparli działania Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Okoliczności zdarzenia nie są na ten moment szerzej znane.
Marek Karpowicz
redakcja@wirtualnynowydwor.pl












