Powiat: Przekroczyli prędkość o 50 km. Stracili prawo jazdy

Jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest od lat nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Policjanci z nowodworskiej drogówki podczas codziennej służby, sprawdzają, czy kierowcy nie łamią przepisów pod tym względem. Niestety mimo wielokrotnych apeli, kierowcy nadal lekceważą przepisy i z nadmierną prędkością jeżdżą po drogach. Szczególnie jest to niebezpieczne w terenie zabudowanym. We wtorek (17.04) dwóch kierowców straciło prawo jazdy za tzw. +50.

Z policyjnych analiz wynika, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą sami sprawcy, w wielu wypadkach ofiarami są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest uświadomienie wszystkim tym, którzy wsiadają za kierownicę, że wolniej, znaczy bezpieczniej. Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego.

Podczas wczorajszej służby, policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali dwóm kierowcom prawo jazdy za tzw. +50. Pierwszy, 36-letni kierowca osobowego volvo, jechał 128 km/h w Orzechowie gm. Pomiechówek. Drugi, 32-letni mieszkaniec Warszawy, osobowym oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w Nowych Grochalach gm. Leoncin.

Nowodworscy policjanci ponownie apelują do kierowców o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.