Powiat: Wspólne kontrole ze Strażą Graniczną

Policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej prowadzili badania trzeźwości kierowców na drogach powiatu. Działania odbywały się pod nazwą „Nie prowadzę po alkoholu”. Policjanci przypominają, że przy każdej kontroli drogowej będą badać trzeźwość wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi.

W środę (2.05) od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, prowadzili kontrole w ramach akcji „nie prowadzę po alkoholu”. Działania o tym charakterze mają na celu wyeliminować z naszych dróg pijanych kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Od początku akcji, związanej z długim majowym weekendem, nowodworscy policjanci odnotowali 1 wypadek, 26 kolizji oraz wyeliminowali z dróg 7 pijanych kierowców.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ nie PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.