Promocja zawodu policjanta w nowodworskim liceum

W tym tygodniu, policjantki nowodworskiej komendy spotkały się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o specyfice zawodu policjanta oraz została zapoznana z procedurą rekrutacji do służby.

Oficer prasowa i profilaktyczka społeczna z nowodworskiej komendy policji, we wtorek przeprowadziły cykl spotkań z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Młodzież w tym wieku myśli już nad wyborem przyszłego zawodu.

Funkcjonariuszki omówiły z licealistami procedurę rekrutacji do służby w Policji. Wskazały wymogi formalne jakie musi spełniać kandydat, m.in.: złożenie i ocena wymaganych dokumentów, test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny MultiSelect, postępowanie sprawdzające, rozmowa kwalifikacyjna i komisja lekarska.

Policjantki podczas rozmowy zachęcały młodzież do wstąpienia w szeregi policji, przekazując materiały promujące zawód policjanta oraz wskazując na szeroki wachlarz możliwości, w wyborze przyszłej kariery zawodowej.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.