Przekroczył prędkość i kierował na zakazie

Wczoraj funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. 30- latek przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo, nie uniknął również mandatu za wykroczenie drogowe.

We wtorek 20 września 2022 r. około godz. 12:00 mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego nowodworskiej komendy, na terenie gminy Leoncin podjęli kontrolę drogową. Powodem było przekroczenie przez kierującego bmw dozwolonej na obszarze zabudowanym prędkości, aż o 73 km/h. Pirat drogowy pędził przez Stare Grochale aż 123 km/h. Funkcjonariusze, w związku z popełnionym przez mieszkańca Gostynina wykroczeniem, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł, a do konta dopisali 15 pkt karnych. Kiedy chcieli mu zatrzymać prawo jazdy, okazało się już go nie posiada.

Na jaw wyszło, że 30- latek ma wydany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 36 miesięcy, obowiązujący do 2025 roku. Mężczyzna dalej już nie pojechał, a samochód który prowadził policjanci przekazali osobie uprawnionej.

Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.