Rowerowy dzień dziecka w nowodworskiej komendzie

Członkowie Regionu IPA Nowy Dwór Mazowiecki zorganizowali dla rodzin policjantów i pracowników Policji drugi już „Rowerowy Dzień Dziecka”. Rozpoczął go przejazd na trasie z Pomiechówka do Twierdzy Modlin, gdzie rowerzyści zwiedzili Kasyno Oficerskie i Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Następnie na Torze Modlin na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in., gry, konkursy, dmuchane zjeżdżalnie, piana party, miasteczko ruchu drogowego, jazda jeepem w terenie i poczęstunek z ogniskiem.

1 czerwca to ważna data w życiu każdego dziecka. Radosny uśmiech, dawka dobrego humoru i wspólne świętowanie. Dlatego też, w ostatnią sobotę członkowie Regionu IPA Nowy Dwór Mazowiecki przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przygotowali dzieciom wiele atrakcji, organizując drugi już „Rowerowy Dzień Dziecka” i zapraszając do wspólnej, edukacyjnej zabawy dzieci i służby. Wszyscy goście na długo zapamiętają ten szczególny dzień.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 przed budynkiem Komisariatu Policji w Pomiechówku. Wszyscy rowerzyści wyruszyli w kierunku Twierdzy Modlin. Nad bezpieczeństwem całego przejazdu czuwali motocyliści Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu na miejsce, cała grupa miała możliwość zwiedzenia odrestaurowanego budynku Kasyna Oficerskiego, a także Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, które swoimi wnętrzami zachwyciły każdego.

Następnie liczna grupa rowerzystów udała się na Tor Modlin, gdzie czekały kolejne tego dnia niespodzianki- gry, zabawy, konkursy, zajęcia edukacyjne i poczęstunek z wojskową grochówką i ogniskiem.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz pracownicy Straży Granicznej pokazali uczestnikom specjalistyczne wozy i sprzęt służbowy. Dzieci i młodzież miały możliwość wsiąć do pojazdów, obejrzeć ich wyposażenie oraz specjalistyczny sprzęt. Zainteresowaniem cieszyły się motocykle funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego nowodworskiej komendy oraz ambulans Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego. Policjanci prezentowali też radiowozy i sprzęt wykorzystywany podczas codziennej pracy, promując jednocześnie zawód policjanta i zachęcając do wstąpienia, do służby.

Podczas pikniku nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu. Tego dnia odbyły się dla dzieci zajęcia edukacyjne, przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a także konkursy z nagrodami. Na Torze Modlin można było skorzystać z przejażdżki terenowymi jeepami. Rozegrano drużynowo rodzinne biegi z przeszkodami, darta, rozgrywki piłki nożnej, strzelanie z karabinku, które pokazały ducha walki oraz zaangażowanie wszystkich drużyn, biorących udział w zawodach. Można było korzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz cieszącej się największym zaintersowaniem piana- party. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a dzieci i młodzież nagrody rzeczowe w postaci książek, art. szkolnych, maskotek, odblasków i wielu atrakcyjnych gadżetów oraz puchary za udział w grach drużynowych.

Ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom i dorosłym mnóstwo radości i emocji. Dziękujemy za pomoc, wsparcie, zaangażowanie i poświęcony czas wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować to niezapomniane, obfitujące w mnóstwo atrakcji święto. Był to perfekcyjnie przygotowany i przeprowadzony „Rowerowy Dzień Dziecka”.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.