Ryanair wycofuje trasy i przenosi samolot z Modlina

W czwartek (21.12) Ryanair jedyna linia lotnicza operująca z nowodworskiego lotniska Warszawa – Modlin, poinformowała o zawieszeniu 20% połaczeń w obecnej siatce oraz przeniesieniu części połączeń na lotnisko Chopina. Również jeden z siedmiu bazowanych samolotów, zostanie przeniesiony do Krakowa.

Od przyszłego roku lotnisko w Modlinie będzie jedynym lotniskiem w Polsce, którego Ryanair nie będzie rozwijał. Oznacza to, że mieszkańcy Mazowsza będą mieli mniejszy dostęp do bezpośrednich połączeń, lotów i najniższych cen Ryanair. Bezczynność Portu Lotniczego Modlin i jego udziałowców negatywnie wpływa na lokalną gospodarkę, tworzenie miejsc pracy i komunikację dla mieszkańców Mazowsza. – czytamy w komunikacji linii lotniczych Ryanair.

Ryanair przeniesie także do Chopina swoje połączenia z Bolonii, Liverpoolu, Neapolu i Wiednia.

„Gdy Ryanair finalizuje swoje plany ujawnienia w przyszłym roku rekordowej inwestycji o wartości 4,2 miliarda dolarów w Polsce, Port Lotniczy Modlin po raz kolejny udaje się zapewnić sobie nie do pozazdroszczenia tytuł jedynego lotniska Ryanair w Polsce, które się nie rozwija. Od 8 stycznia Ryanair zmniejszy przepustowość w Modlinie o kolejne -20%, co w połączeniu z naszą wcześniejszą wrześniową zapowiedzią spowoduje utratę 15 bezpośrednich połączeń i zmniejszenie częstotliwości na kolejnych 16 trasach – mówi Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanair.

Niestety utrata tej przepustowości oznacza, że ​​mieszkańcy Mazowsza będą mieli mniejszy dostęp do bezpośrednich połączeń i lotów.

„Całkowity brak działań ze strony kadry zarządzającej Portem Lotniczym Modlin w dalszym ciągu negatywnie wpływa na lokalną gospodarkę, miejsca pracy i dostępność dla mieszkańców Mazowsza. Ryanair w dalszym ciągu angażuje się w zwiększanie ruchu pasażerskiego i zwiększanie dostępu do tanich biletów w Polsce, jednak może to osiągnąć jedynie przy współpracy portów lotniczych i ich akcjonariuszy. Na szczęście dotyczy to głównie całej Polski, gdzie podczas najbliższego lata Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 miliarda dolarów ” – dodał Jason McGuinness.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.