Z OSTATNIEJ CHWILI
  • ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***                ***

Sierpniowa Ballada w NOK-u

Zespół Małych Form Teatralnych KRĄG zaprasza 4 października 2021 r. o godz. 18:00 do Nowodworskiego Ośrodka Kultury na program artystyczny pt. „Sierpniowa ballada”.

Program został przygotowany w związku z 100 rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1921-1944). Jego poezja to głos pokolenia Kolumbów – liryka chwytająca za serce, ale też niosąca przesłanie: Nigdy więcej takiego morza krwi i nierównej walki. Krzysztof pisał też cudowne erotyki, w których wyznawał gorącą miłość ukochanej żonie Basi. Harcerce, też mocno zaangażowanej w Powstaniu Warszawskim. Baczyński pisał wiersze katastroficzne i niezwykle poważne, ale też żołnierskie, do marszu np. „O Barbaro” czy „Maszeruje pluton” (zaśpiewamy je w programie). Piosenkami i poezją opowiadamy o Tych wspaniałych dziewczynach: harcerkach, sanitariuszkach i łączniczkach – często bezimiennych. Poświęciły swoje najpiękniejsze lata życia na walkę o wolność. Ginęły od kul. Pod gruzami własnych domów. Na barykadach. Z uzbrojonym po zęby wrogiem.

Piosenki są dokumentem, niektóre jeszcze nieznane, będziemy je wspólnie śpiewać 4 października 2021 o godz. 18:00 w naszym gościnnym Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Zapraszają Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wstęp wolny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.