Sobotni alarm bombowy na nowodworskim lotnisku

W sobotę (14.05) o godzinie 9:39 dyżurny Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin zarządził ewakuację terminala i dróg dojazdowych z powodu pozostawienia bagażu bez opieki na parkingu przed budynkiem terminala. Do akcji wkroczyli pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin.

W związku z potencjalnym zagrożeniem z budynku ewakuowano 300 osób w tym pasażerów i personel. Straż Graniczna po dokonaniu rozpoznania pod kątem pirotechnicznym ustaliła, że bagaż jest bezpieczny a w środku znajdują się rzeczy osobiste. O godzinie 10:48 alarm na lotnisku został odwołany. Ewakuacja nie miała wpływu na ruch lotniczy. Na czas alarmu do zabezpieczenia działań pirotechnicznych, wezwano służby ratunkowe z Nowego Dworu Mazowieckiego i powiatu. W miejscu koncentracji zjawiły się zastępy Straży Pożarnej z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Zakroczym i OSP Trębki Nowe oraz zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Nie udało się ustalić właściciela pozostawionego bagażu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.