Sowa nie doleciała !!!

Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Te proste słowa w pełni ukazują jak nasi radni oszukują swoich wyborców zwalając całą winę na burmistrza. Nie jest to prawdą bo z burmistrzem można wszystko załatwić tylko trzeba chcieć.

Należy zrozumieć, że burmistrz jest dla rady i mieszkańców a nie odwrotnie. Będąc radnym (2010 – 2014) złożyłem wniosek o remont ulicy Chłodnia, Chrzanowskiego, Poniatowskiego i 29 Listopada. Ze względu na to, że są to główne ulice na terenie Twierdzy Modlin, dopilnowałem aby zabezpieczono środki finansowe w budżecie miasta pod nazwą „remont i modernizacja dróg miejskich” oraz wskazałem władzom miasta od kogo mogą otrzymać masę asfaltową na ten cel. Obok remontu dróg zwróciłem uwagę na modernizację oświetlenia szczególnie chodziło o wymianę starych lamp oświetleniowych. Muszę stwierdzić że burmistrz stanął na wysokości zadania i pod koniec mojej kadencji radnego (w 2014 roku) wyremontowano ul. Chrzanowskiego, 29 Listopada i założono nowe oświetlenie. Jak stwierdził burmistrz więcej zrobi się po wyborach a co do oświetlenia to wchodzi projekt pod nazwą „SOWA” obejmujący całe miasto i wtedy będzie dokonana wymiana oświetlenia na terenie Twierdzy Modlin. Tak się złożyło, że w tzw. demokratycznych wyborach zostałem odsunięty od pracy w radzie miejskiej a na moje miejsce weszli nowi radni i wszystko stanęło jakby w miejscu.

Obecnie zbliża się ku końcowi kadencja tych co tak dużo obiecali jako kandydaci na radnych swoim potencjalnym wyborcom. Na przykładzie oświetlenia przy ulic Chłodnia, Poniatowskiego, Mickiewicza, Szpitalna, można stwierdzić, że nie zrobili nic albo prawie nic. Zadałem sobie trud i przeszedłem się chodnikiem przy ul .Chłodnia i sprawdziłem realizację programu „SOWA”. Na trzydzieści starych zdezelowanych lamp oświetleniowych, niejednokrotnie zagrażających bezpieczeństwu drogowemu, 10 było uszkodzonych (nie świeciło). Na pozostałych są wyrwane osłony chroniące dostęp do bezpieczników (założonych na mój wniosek w poprzedniej kadencji), kilka słupów jest tak skorodowanych , że w każdej chwili przy nieco większym wietrze mogą się złamać i upaść na drogę. Kilka lamp nie wiem po co oświetla korony drzew. Po prostu trzeba być ślepcem aby tego nie widzieć. Taka zasada cechuje naszych radnych z Twierdzy Modlin.

Ale jakich mamy radnych taka rada – jaka rada takie miasto.
Na szczęście nadchodzi pora na zmianę aby na dobrą .

Oleksiak Włodzimierz

Ps. Przedstawione zdjęcia pokazują aktualny stan oświetlenia w Twierdzy Modlin przy ul. Chłodnia. Szanowni radni z Twierdzy Modlin, czy potraficie przyznać się do braku zaangażowania na rzecz mieszkańców, zwalając wszystko na burmistrza i starszego pana (byłego radnego) jak nazywacie dążącego do władzy?

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.