Spotkanie dzielnicowego z uczniami w Małocicach

W tym tygodniu funkcjonariusz Komisariatu Policji w Czosnowie spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Małocicach. Podczas cennej lekcji poświęconej bezpieczeństwu, przekazał uczestnikom rady, uwagi i informacje, które niewątpliwie wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa.

26 października 2022 r. dzielnicowy z czosnowskiego komisariatu, asp. Kamil Maciejko, odwiedził dzieci i młodzież uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Małocicach. W prelekcji poświęconej szeroko pojętemu zagadnieniu bezpieczeństwa, wzięli udział uczniowie klas 0-VIII, łącznie około 80 osób.

Funkcjonariusz rozmawiał z uczestnikami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Przypomniał również numer alarmowy 112, informując jednocześnie jakie dane należy przekazać dyspozytorowi przyjmującemu zgłoszenie.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, mogły obejrzeć wyposażenie, wykorzystywane podczas codziennej służby oraz przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Dzielnicowy przypomniał młodzieży o prawach i obowiązkach ucznia, zagrożeniach jakie niosą ze sobą używki oraz obowiązującej od 1 września br. ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Dzieci i młodzież z uwagą i skupieniem wysłuchały cennych rad policjanta, wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.