Spowodował zagrożenie i uciekł

Nowodworscy kryminalni szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który stworzył zagrożenie na drodze i nie udzielił pomocy. Sprawca próbował uniknąć odpowiedzialności, jednak działania funkcjonariuszy doprowadziły do jego ujęcia.

Niebezpieczne zdarzenie i brak reakcji

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2026 roku na ul. Zakroczymskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie potrącone zostały dwie osoby. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Jak ustalili policjanci, w pojeździe znajdowała się również pasażerka.

Takie zachowanie to poważne naruszenie prawa, które może skutkować surowymi konsekwencjami karnymi.

Szybka reakcja kryminalnych

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Dzięki sprawnym działaniom operacyjnym i analizie zebranych informacji, policjanci szybko ustalili tożsamość podejrzanego.

Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny przed sądem.

Grożą mu poważne konsekwencje

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz nieudzielenie pomocy, sprawcy może grozić kara pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

Policja przypomina

Służby podkreślają, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek zachować ostrożność i reagować w sytuacjach zagrożenia. Ucieczka z miejsca zdarzenia oraz brak pomocy osobom poszkodowanym to nie tylko wykroczenie, ale często przestępstwo.

27-letnia kobieta również poniesie konsekwencje swojego zachowania. Usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy osobom znajdującym się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim została objęta dozorem policyjnym. Oznacza to, że będzie pozostawać pod stałą kontrolą służb do czasu zakończenia postępowania.

Potrącenie w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, dziecko w szpitalu

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.