Stanisławowo: Pożar hali

W niedzielę (9.12)  o godzinie 2:11  do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali w Stanisławowie gm. Pomiechówek. 

Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki ratownicze.  Okazało się, że od pożaru śmietnika, zajęła się jedna ze ścian hali magazynowej. Na miejscu interweniowały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej z Pomiechówka wspomagany dwoma zastępami z OSP Pomiechówek i jeden zastęp z OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Jak ustalono w trakcie akcji od wrzuconego gorącego popiołu do plastikowego pojemnika, zaczął palić się śmietnik a ogień wszedł w ścianę hali wypełnionej płytami poliuretanowymi. Natychmiast zbudowano linie gaśniczą i podano prądy wody w natarciu na płonącą ścianę. Dodatkowo jedną linią gaśniczą chłodono 19 butli z gazami technicznymi.

W hali panowało silne zadymienie ale strażacy szybko poradzili sobie z pożarem. Cała akcja trwała ponad godzinę. Na miejsce wezwano również pogotowie energetyczne oraz policję a miejsce akcji przekazano protokołem właścicielowi hali. Straty oceniono wstępnie na 5 tysięcy złotych – mówi naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Foto: OSP Pomiechówek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.