Stara Dąbrowa: Uchodźcy z Afganistanu w harcerskim ośrodku

Do harcerskiego ośrodka w Starej Dąbrowie w gminie Leoncin, przywieziono osoby ewakuowane z Afganistanu. Obecnie Afgańczycy, którzy współpracowali z Polskim Kontyngentem Wojskowym i siłami sojuszników, odbywają kwarantannę po przylocie do Polski.

Środowisko harcerskie natychmiast uruchomiło niezbędną pomoc dla uciekających przed talibami. W ośrodku w Starej Dąbrowie zlokalizowano punkt przyjęcia i odbycia kwarantanny. Ogłoszono również zbiórkę odzieży i zabawek. W grupie przywiezionej do Starej Dąbrowy są kobiety i dzieci oraz współpracownicy wojsk sojuszniczych.

Informację o przebywaniu uchodźców w ośrodku w Starej Dąbrowie posiadają powiatowe służby. Policjanci nie informują czy w związku z pobytem Afgańczyków na terenie powiatu, mają dodatkowe zadania do wykonania. Rzeczniczka nowodworskiej policji odsyła do Komendy Stołecznej Policji, gdzie nikt nie chce potwierdzić informacji o pobycie uciekinierów na terenie powiatu nowodworskiego.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że uchodźcy przechodzą kwarantannę i aklimatyzują się w naszym kraju. Przebadani zostali również przez służby sanitarne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.