Strażacy z Wojszczyc mają nowy samochód

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojszczycach w gminie Zakroczym pozyskali nowy lekki samochód ratowniczo gaśniczy. W 2023 roku druhowie wyjeżdżali 35 razy ratując ludzkie życie i mienie. 

Samochód Ratowniczo Gaśniczy marki Volkswagen kosztował 436.000 złotych. Druhom dzięki dotacjom jak i wsparciu od firm i instytucji oraz osób prywatnych, udało się zebrać niezbędną kwotę. Dzięki temu dziś (20.01) do gminy Zakroczym przyjechał nowy samochód.

Bardzo się cieszę, że po OSP Trębki Nowe kolejna jednostka, tym razem OSP Wojszczyce, otrzymała nowe auto. Flota wszystkich OSP z terenu gminy od lat wymagała modernizacji. Robimy co możemy i wspieramy jak możemy. Kolejne nowe auto ratowniczo gaśnicze otrzyma również niebawem OSP Zakroczym – mówi Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia.

Zakup samochodu możliwy był dzięki pozyskanym środkom od Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i KRUS-u oraz lokalnych firm.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekazał 200 tysięcy złotych a Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego 100 tysięcy. 55 tysięcy to dotacja przyznana przez Radę Miejską w Zakroczymiu. 4.900 złotych przekazała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Blisko 100 tysięcy przekazały poniższe firmy:
1. Fundacja INTER CARS,
2. LEKAM,
3. Romuald Kowalczyk Ścinanie i wyrzynanie drzew, pielęgnacja lasów,
4. Jakub Urbaniak Złotopolska Dolina
5. Werku Anna Ciecierska,
6. V ELMIS GK,
7. PG INWEST
8. Zbigniew Kaczor Wulkanizacja Opon i Dętek,
9. Mazowiecki Bank Spółdzielczy
10. Bank Spółdzielczy
11. Grzegorz Samoraj Usługi opiekuńcze MARION
12. Salon Optyczny Wioletta Mianowska

Oficjalne przekazanie samochodu zaplanowano na 10 lutego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.