Strażnicy graniczni udzielili pomocy ofiarom wypadku drogowego

W okolicach Ciechanowa doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast interweniowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zabezpieczając miejsce zdarzenia i niosąc pomoc poszkodowanemu.

Nowodworscy funkcjonariusze Straży Granicznej wracając po zakończonych czynnościach służbowych do placówki na lotnisku Warszawa – Modlin, byli świadkami wypadku drogowego w miejscowości Karniewo k. Ciechanowa. Do zdarzenia doszło w momencie wyprzedzania przez kierującego Audi A6 samochodu służbowego Straży Granicznej. Mężczyzna podczas manewru stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu jednocześnie wzywając na miejsce służby ratunkowe. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Po przybyciu patrolu Policji 32-letni sprawca wypadku został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna prowadząc samochód miał 1 promil alkoholu we krwi. Na szczęście w wyniku incydentu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Zobacz również