Strażnicy tropili wnyki – przeciwdziałali kłusownictwu

W sobotę (13.04) strażnicy miejscy z Łomianek wzięli udział w akcji „Tropimy wnyki – przeciwdziałamy kłusownictwu” zorganizowanej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.

Strażnicy Miejscy przy współpracy z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, z funkcjonariuszami Policji oraz zaangażowanymi mieszkańcami przeszukali teren rezerwatu Ławice Kiełpińskie oraz jego sąsiedztwo, gdzie w lutym tego roku znaleziono martwą wilczycę, która wpadając we wnyki została skazana na śmierć w potwornych męczarniach.

Dzięki determinacji kilku służb oraz wolontariuszy wykryto kolejne trzy druty – pułapki. Podjęte działania z pewnością pozwoliły zaoszczędzić cierpienia wielu bezbronnym zwierzętom.

Apelujemy do wszystkich osób spracerująych nad Wisłą, aby zachowały szczególną czujność a w przypadku ujwanienia konstrukcji kłusowicznych bezzwłocznie kontaktowały się ze Strażą Miejską bądź Policją. Dzięki współpracy mieszkańców i służb możliwe jest przeciwdziałanie i zapobieganie zjawiskom zagrażającym nie tylko zwierzętom ale i ludziom.

Przy okazji kontroli terenu uczestnicy akcji zebrali śmieci. Sprzątanie Ziemi raz w roku z okazji jej Dnia to zbyt mało. Sprzątać, a najlepiej po sobie możemy 365 dni w roku. Mamy jeszcze czas – chociaż niezbyt wiele, i mamy szansę – choć niezbyt dużą, aby nasza Planeta pozostała taką jaką pamiętamy z naszego dzieciństwa.

ks
fot.: sm

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.