Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Szkolenie specjalistyczne dla strażaków Szkoły Głównej Służby Pożarniczej

Na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa SGSP w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się pierwsza edycja szkolenia specjalistycznego w zakresie hakowego-sygnalisty dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Celem przedsięwzięcia było zapoznanie słuchaczy z obowiązkami i zasadami bezpiecznej pracy w trakcie realizacji zadań hakowego-sygnalisty. Osoby wykonujące czynności hakowego-sygnalisty odpowiedzialne są m.in. za ocenę masy ładunku, dobór odpowiednich zawiesi i mocowania na haku, a także pomoc operatorowi w kierowaniu ładunkiem poprzez ustalone sygnały. Mogą być one nadawane gestami i/lub drogą radiową.

Hakowi-sygnaliści to osoby zwiększające bezpieczeństwo załadunku oraz tzw. transportu bliskiego. W szkoleniu udział wzięli funkcjonariusze Działu Doskonalenia Zawodowego i Poligonu, którzy w naszej Uczelni są odpowiedzialni za przygotowanie i realizację szkoleń z ratownictwa technicznego, a także członkowie Koła Naukowego Ratownictwa Technicznego SGSP oraz Sekcja Działań Poszukiwawczo-Ratowniczych SGSP.

Po pozytywnym ukończeniu szkolenia, uczestnicy uzyskali uprawnienia do wykonywania zadań hakowego-sygnalisty podczas transportu materiałów i innych przedmiotów za pomocą żurawi samojezdnych przenośnych w trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.