„Teatr Witkacego odJAZZdowo” – NEW BONE

Sympatyków jazzu zapraszamy na koncert znanej już doskonale naszej publiczności krakowskiej formacji NEW BONE. Zespół zaprezentuje w Nowym dworze Mazowieckim materiał ze swojej najnowszej płyty „Teatr Witkacego odJAZZdowo”.

Dla przypomnienia:

NEW BONE – to kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały sie takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r.oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015. Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał sie także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze! Liderem zespołu jest Tomasz Kudyk – trębacz, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasją już w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec Jan Kudyk (lider Jazz Band Ball Orchestra). Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział

w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. W 1996 roku powołał do życia kwintet jazzowy New Bone, z którym nagrał pięć płyt, w tym trzy autorskie: „Something for now” (2004), „It’s not easy” (2009) i „Destined” (2012), oraz album – „Follow me” – miał swoją premierę w 2014 roku i na specjalnie zamówienie Teatru Witkacego płytę „Odjazzdowo” (2015). Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół New Bone. Współpracował między innymi z takimi muzykami, jak: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka, a w 2015 roku nadano mu tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych.

Na estradzie towarzyszą mu wykształceni, uzdolnieni i uznani muzycy:

Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy

Dominik Wania – fortepian

Maciej Adamczak – perkusja

Album „OdJAZZdowo”, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu w Nowym Dworze Mazowieckim jest efektem wieloletniej współpracy muzyków z teatrem, który na początku 2015 r. świętował 30-lecie istnienia i jednocześnie 130. urodziny Stanisława I. Witkiewicza.

Uroczystości uświetnił zespół New Bone, prezentując nagrany z tej okazji materiał zmuzyką Jerzego Chruścińskiego – związanego z tą instytucją od początku jej istnienia.

Na płycie „Teatr Witkacego od-JAZZdowo” znalazły się motywy z takich spektakli, jak m.in. „Na niby – naprawdę”, „Czarownice z Salem”, „Dr Faustus” czy „Bal w Operze” autorstwa wybitnego kompozytora muzyki teatralnej, które w charakterystycznym dla siebie klimacie współczesnego jazzu zaaranżował zespół New Bone.

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul.I.Paderewskiego 1A

19.10.2016r., godz. 19.00

WSTĘP WOLNY

19-10

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.