Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Terytorialsi z Pomiechówka porządkowali groby poprzedników

W całej Polsce trwa akcja „Żołnierska Pamięć”. Również żołnierze z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku porządkują miejsca pamięci oraz groby polskich żołnierzy przed Obchodami Wszystkich Świętych.

Program „Żołnierska Pamięć” to cykliczna akcja, której celem jest kultywowanie pamięci o znanych i nieznanych polskich żołnierzach tworzących zręby Polskiego Państwa Podziemnego oraz broniących jego granic, a także kształtowanie wśród żołnierzy patriotycznych postaw oraz budowanie świadomości historycznej i tożsamości narodowej nie tylko żołnierzy, ale również lokalnych społeczności.

W ramach tegorocznej akcji terytorialsi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym żołnierze z 64 Batalionu z Pomiechówka, odwiedzili około 20 grobów i pomników na cmentarzach w całym Stałym Rejonie Odpowiedzialności Brygady. Uprzątnęli również oraz zapalili znicze w miejscach pamięci wielu historycznych wydarzeń. Żołnierzy z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku jak co roku spotkać można było m.in. w Forcie III w Pomiechówku.

– Pielęgnowanie pamięci o żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny jest obowiązkiem żołnierzy obrony terytorialnej. Nasza formacja czerpie z tradycji Armii Krajowej, zdajemy sobie sprawę, że bez bohaterskiej postawy i poświęcenia naszych poprzedników nie byłoby naszej wolności. Bohaterom ojczyzny jesteśmy winni szacunek, a udział w akcji „Żołnierska Pamięć” to jeden z jego przejawów – mówi ppłk Arkadiusz Kawka – zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Należy zaznaczyć, że żołnierze 6MBOT otaczają opieką groby żołnierzy nie tylko w okolicach 1 listopada – to stałe zadanie mazowieckich terytorialsów wpisujące się w credo żołnierzy WOT.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.