Trębki Nowe: Uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego

W sobotę (4.11) punktualnie o godzinie 15 pod remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Trębkach Nowych w gminie Zakroczym, przyjechał witany przez druhów, nowy samochód ratowniczo – gaśniczy marki Iveco Eurocargo.

Samochód jednostce został oficjalnie przekazany przez Burmistrza Artura Ciecierskiego w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Zakroczym Piotra Serwatki. Kluczyki odebrał Prezes OSP Trębki Nowe Maciej Dobczyński.

Specjalne podziękowania otrzymali sponsorzy, którzy złożyli się na nowy samochód dla jednostki. Po poświęceniu, którego dokonał ks. Henryk Szwajkowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kroczewie.

Druhowie, zaproszeni goście, przybyli na uroczystość mieszkańcy, chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia na tle nowego samochodu.

Samochód marki Iveco Eurocargo ze zbiornikiem 3,5 tony środka gaśniczego kosztował 749.931,00 złotych z czego Gmina Zakroczym zapłaci 168.958,60 złotych. Na pozostałą część Gmina pozyskała dofinansowanie od Województwa Mazowieckiego w kwocie 100.000,- złotych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 299.972,40 złotych, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego 150.000,- złotych, 31.000,- zebrała jednostka od sponsorów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.