Tylko Koleje Mazowieckie dojadą do stacji Modlin Lotnisko

W 2028 roku oddana do użytku zostanie stacja kolejowa oddalona o około 300 metrów od terminala Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Na chwilę obecną, kursowanie po nowej lini 247 zapowiedziały jedynie Koleje Mazowieckie, które zwiększą  częstotliwość kursowania pociągu lotniskowego.

Koleje Mazowieckie mają ambitny plan rozszerzenia swoich usług pasażerskich do drugiego z  lotnisk obsługujących Warszawę. Według najnowszych doniesień, spółka ta jest jedyną, która wyraziła zdecydowane zainteresowanie obsługą stacji kolejowej na lotnisku Warszawa-Modlin.

Lotnisko Warszawa-Modlin, położone około 40 kilometrów na północny zachód od stolicy Polski, odgrywa istotną rolę w transporcie pasażerskim w regionie. Jednakże, brak bezpośredniego połączenia kolejowego do centrum Warszawy jest jednym z głównych wyzwań dla podróżnych korzystających z tego lotniska. Decyzja o budowie stacji kolejowej na lotnisku Modlin cieszy się ogromnym poparciem zarówno ze strony lokalnych społeczności, jak i podróżnych. Nowa infrastruktura transportowa ma potencjał znacząco usprawnić dostępność lotniska, skracając czas podróży oraz zmniejszając zatłoczenie dróg w okolicy.

Autobus Lotniskowy 

Obecnie aby dotrzeć pociągiem na lotnisko Warszawa Modlin należy na stacji Modlin przesiąść się do autobusu, którym dojechać można pod terminal. Przesiadka wydłuża czas dotarcia do portu. jak ustaliła redkacja Rynku Kolejowego – ani Szybka Kolej Miejska ani też PKP Intercity nie zamierzają uruchamiać połączeń do nowodworskiego portu. Od blisko 2 lat PKP Intercity wycofało się również z obsługi stacji Modlin. Obecnie nie zatrzymuje się tam żaden z pociągów dalekobieżnych.

Do końca 2025 roku zakończy się projektowanie dwutorowej linii kolejowej której nadano numer 247. Jak zapowiedziały Koleje Mazowieckie, po otwarciu stacji na lotnisku Warszawa – Modlin, zwiększona zostanie liczba pociągów lotniskowych. Obecnie pociąg jeżdzi co godzinę. Od 2028 roku ma jeździć co 30 minut.

Zobacz również:

Będzie połączenie kolejowe z lotniskiem

Projektant linii kolejowej do Modlina wybrany

Umowa na projekt linii kolejowej do lotniska Warszawa-Modlin podpisana

Świetny rok pod względem obsługi przewozów pasażerskich na nowodworskim lotnisku

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.