Uczniowie z wizytą w nasielskim komisariacie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim kilka dni temu odwiedzili nasielski komisariat. Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów, obejrzeć budynek komisariatu, radiowóz policyjny oraz sprzęt wykorzystywany przez mundurowych podczas służby.

Od rana w budynku Komisariatu Policji w Nasielsku panowała radosna atmosfera. Wszystko za sprawą wyjątkowych gości. Policjantów odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim. Funkcjonariusze oprowadzili najmłodszych po budynku jednostki, pokazując m. in. pomieszczenie służby dyżurnej, czy miejsce, gdzie przebywają osoby zatrzymane. Podinsp. Dariusz Leszczyński i podkom. Małgorzata Młynarska zaprosili drugoklasistów do swoich gabinetów, pokazując stanowiska pracy komendantów nasielskiej policji.

Następnie funkcjonariusze pokazali dzieciom policyjny radiowóz, który był nie lada atrakcją dla uczestników wizyty. Uczniowie mogli też zrobić odciski swoich linii papilarnych.

Podczas takich spotkań mundurowi starają się też przełamywać stereotypy związane z mundurem i pracą policjanta. Drugoklasiści dowiedzieli się, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców i egzekwowanie przestrzegania prawa, ale również niesienie pomocy osobom jej potrzebującym, w tym również dzieciom i chronienie ich.

Uczesnicy zadawali policjantom mnóstwo ciekawych i ważnych pytań. Zwiedzanie komendy było dla drugoklasistów nie lada przeżyciem.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.