Uderzył w ogrodzenie i uciekł – miał 2 promile

Wczoraj wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu zatrzymali pijanego 32- latka. Mężczyzna najpierw spowodował kolizję drogową, a następnie oddalił się autem z miejsca zdarzenia. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że posiada również dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nowodworskiej komendy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godz. 19:20 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy renault. Mężczyzna poinformował telefonicznie, że jadące całą szerokością jezdni clio, na ul. Sienkiewicza w Nowym Dworze Mazowieckim przejechało przez chodnik, po czym uderzyło w ogrodzenie posesji, a następnie odjechało w kierunku obwodnicy miasta. Na miejscu zdarzenia pozostał przedni zderzak i tablica rejestracyjna od pojazdu.

Chwilę później do oficera dyżurnego dodzwoniła się funkcjonariuszka prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, która na drodze krajowej nr 7 zauważyła jadące „wężykiem” renault. Przekazała, że kierujący autem, wyjeżdżając od strony Kazunia, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącym pojazdom i odjechał w kierunku Zakroczymia. We wskazany rejon natychmiast udała się nowodworska drogówka i policjanci z zakroczymskiego posterunku.

Dzielnicowy i patrolowiec z Zakroczymia, zauważyli pojazd na ul. Klasztornej i natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział kompletnie pijany mężczyzna. Był dobrze znany zakroczymskim stróżom prawa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie mundurowi potwierdzili, że 32- latek posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydane przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mężczyzna został zbadany policyjnym alkometrem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Zakroczymia noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie policji. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Nieodpowiedzialny i lekkomyślny 32- latek odpowie za niestosowanie się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia i wysoka grzywna. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wieloch

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.