W gminie Zakroczym wyłączą oświetlenie uliczne

W czwartek (27.10) burmistrz Zakroczymia wspólnie z Radą Miejską, podjęli decyzję w sprawie czasowego wyłączenia oświetlenia ulicznego, polegające na modernizacji i wymianie czujników na zegary. Pozwoli to wygospodarować oszczędności na energii elektrycznej.

Oświetlenie będzie wyłączane w godzinach 23-5 rano w porze jesienno zimowej i od 23 w porze wiosenno letniej. Już dzisiaj tak ustawione jest oświetlenie przy ul. Modlińskiej i w m. Wygoda Smoszewska przy drodze powiatowej. Jutro zgaśnie w ww. godzinach oświetlenie przy ul. Gałachy, Utrata, Czyżewskiego. I tak sukcesywnie będziemy wyłączać kolejne ciągi. – przekazuje burmistrz Artur Ciecierski. Dodając jednocześnie że w ścisłym centrum miasta i na terenach osiedlowych nie będzie wyłączać oświetlenia.

Włodarz zaapelował o wyrozumiałość. Ustawa w sprawie zamrożenia maksymalnych cen prądu, nakazuje samorządom wygenerowanie co najmniej 10% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Prąd będzie oszczędzany również w jednostkach podległych samorządowi.

Gmina Zakroczym jest pierwszą gminą w okolicy która podjęła tak drastyczne kroki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.