W Nowym Orzechowie i Wilkowie Polskim stracili na 3 miesiące prawo jazdy

Dwóch kierowców na terenie powiatu nowodworskiego straciło uprawnienia do kierowania, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci przypominają, że zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym może się skończyć zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, wysokim mandatem i punktami karnymi.

Pomimo licznych apeli policjantów o jazdę z prędkością dostosowaną do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze, nadal wielu kierowców przekracza prędkość na obszarze zabudowanym, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Tylko we wtorek, policjanci nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 68- latek z Elbląga, który pędził swoim volkswagenem z prędkością aż 153 km/h, przy ograniczeniu do 50km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej w miejscowości Nowe Orzechowo, na terenie gminy Pomiechówek.

Kolejny pirat drogowy wpadł w ręce policjantów, w miejscowości Wilków Polski na terenie gminy Leoncin. Był nim kierujący peugeotem 32-latek z gminy Brochów, w powiecie sochaczewskim. Mężczyzna w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość przekroczył o 56 km/h.

Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnymi. Musieli się także pożegnać się ze swoimi prawami jazdy, a za kierownicę pojazdu będą mogli wsiąść dopiero za 3 miesiące.

Zobacz również