W święta zatrzymano trzy prawa jazdy

W Święta Wielkanocne nowodworscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Policjanci apelują o ostrożność i wyobraźnię za kierownicą.

W niedzielne południe na drodze nr 62 w Emolinku, policjanci wydziału ruchu drogowego podjęli kontrolę wobec kierowcy toyoty. 52-latek z Mińska Mazowieckiego w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że jechał z prędkością 107 km/h, w obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł.

Tego samego dnia przed południem, również w gminie Zakroczym, mundurowi podjęli interwencję wobec 22-latki. Kobieta siedząca za kierownicą audi, w terenie zabudowanym jechała 104 km/h, tym samym przekraczając ponad dwukrotnie dozwoloną w tym obszarze prędkość.

22-latka została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem gotówkowym w kwocie 400 zł. Zostały jej również zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny przed godz. 17:00, policjanci nowodworskiej drogówki w Starym Orzechowie gm. Pomiechówek ujawnili, że kierujący lexusem 42-latek z Warszawy, w terenie zabudowanym porusza się z nadmierną prędkością. Użyte do pomiaru urządzenie wskazało, że mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł. Na najbliższe 3 miesiące musiał się również pożegnać z prawem jazdy.

Policjanci już po raz kolejny apelują do kierujących o zdjęcie nogi z gazu, wyobraźnię oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.