W trosce o bezpieczeństwo uczniów z Cieksyna

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta w Nasielsku spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Cieksynie. Podczas prelekcji omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie drogi do, i ze szkoły oraz znaczenie elementów odblaskowych dla poprawy naszej widoczności. Dzieci wzorowo przygotowały się do zajęć, nie zabrakło wierszyków i piosenek o tematyce bezpieczeństwa. Na koniec, w podziękowaniu za wkład w zajęcia, uczniom przekazano elementy odblaskowe.

19 października 2021 r. mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta w Nasielsku odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie. W spotkaniu wzięli udział najmłodsi z klas I-III oraz z oddziałów przedszkolnych.

Podczas zajęć funkcjonariusze przekazali dzieciom najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas przemieszczania się po drodze. Uczniowie wiedzieli, którą stroną drogi należy się poruszać, jak właściwie korzystać z przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Policjanci podkreślili również jak ważne jest noszenie w miejscu widocznym elementów odblaskowych, szczególnie teraz, kiedy szybko zapada zmrok i niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mogą być słabiej widoczni na drodze.

Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Uczniowie wspaniale przygotowali się do zajęć, prezentując wierszyki oraz piosenki dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Na koniec, za olbrzymie zaangażowanie i wkład w całe spotkanie, dzieci otrzymały upominki w postaci elementów odblaskowych.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.