W poniedziałek (6.07) chwilę po godzinie 6 na drodze powiatowej między Pomiechówkiem a Nasielskiem w miejscowości Wągrodno doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda Roomster. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

–  Kierujący Skodą 46-letni mieszkaniec gminy Nasielsk w miejscowości Wągrodno zjechał na lewą stronę drogi, uderzył betonowy przepust wodny, następnie dachował – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Dworze Mazowieckim.

Na miejscu interweniowała Policja, Straż Pożarna i Ratownictwo Medyczne. Do pomocy w medycznych czynnościach ratunkowych wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Warszawy.  Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przygotowali lądowiska dla medycznego śmigłowca.

Załoga śmigłowca Ratownik 12 z Warszawy przetransportowała 43-letnią  kobietę do jednego z warszawskich szpitali. Kobieta doznała urazu kręgosłupa oraz kończyn dolnych – mówi Justyna Sochacka z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pozostała dwójka pasażerów odwieziona została do szpitala karetkami. Kierujący nie odniósł obrażeń. W chwili zdarzenia był trzeźwy.  Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z nasielskiego komisariatu.

Foto: OSP Nasielsk