Weekendowe działania Zespołu Interwencji Specjalnych

W miniony weekend funkcjonariusze z Zespołów Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej interweniowali wobec czterech pasażerów, którzy nie podporządkowywali się zasadom obowiązującym w terminalu czy na pokładzie statku powietrznego.

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wzywani byli aż do czterech pasażerów. Pierwszy raz do dwóch obywateli RP, którzy zakłócali porządek na pokładzie samolotu lecącego z Londynu. Kolejny raz interwencję podjęli przed odlotem samolotu do Wiednia. Tym razem wobec dwóch kobiet, obywatelki Turcji i obywatelki Niemiec, które awanturowały się z personelem naziemnym i zostały wycofane z rejsu przez przewoźnika. Wobec obywatelki Niemiec konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin w wyniku podjętych interwencji ukarali 4 osoby mandatami karnymi na łączną kwotę 2 tys. złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.