Weekendowe interwencje Zespołu Interwencji Specjalnych

Dwie weekendowe interwencje Straży Granicznej miały miejsce na nowodworskim lotnisku. wobec niesfornych pasażerów interweniowali funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych.

W pierwszym przypadku funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego wobec obywatela RP, który wszczął awanturę w hali przylotów przy punkcie kontroli paszportowej. Mężczyzna używając słów powszechnie uznanych za obraźliwe, znieważył obsługę lotu oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Niedoszły pasażer po nocy spędzonej w policyjnym PDOZ usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy. Podejrzany złożył wyjaśnienia lecz nie przyznał się do zarzucanych czynów.

Druga interwencja dotyczyła obywatela Włoch, który na pokładzie samolotu odlatującego do Brukseli nie chciał dostosować się do instrukcji i zaleceń personelu pokładowego w zwiazku z umieszczeniem ponadwymiarowej walizki w luku bagażowym. Konsekwencją problematycznego zachowania pasażera, było wycofanie go przez przewoźnika z rejsu. Mężczyna opuścił pokład samolotu w asyście funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych. Po przeprowadzeniu czynności w sprawie, mężczyzna został pouczony, a następnie skierowany do wyjścia z lotniska.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.