Wigilia dla Każdego – 1540 posiłków rozdane

Stowarzyszenie Aktywni dla Mazowsza oraz Rozbiegamy Nowy Dwór wspólnie z firmą Reckitt z Nowego Dworu Mazowieckiego, przygotowali 1540 posiłków dla najbiedniejszych i samotnych mieszkańców powiatów nowodworskiego i legionowskiego.

Przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z powiatów nowodworskiego i legionowskiego udało się po raz drugi przygotować posiłki dla tych najbiedniejszych i samotnych mieszkańców okolicznych miejscowości. Rok temu przygotowano 1000 posiłków a w tym roku udało się aż 1540. Wszystko to za sprawą firmy Reckitt, która wszystko sfinansowała.

Każda paczka zawiera rybę po grecku, filet z dorsza, barszcz wigilijny oraz pierogi. Nie zabrakło również kawałka sernika i makowca.

– Łącznie dzięki sponsorom przygotowaliśmy 3 tony jedzenia w tym 4620 pierogów i 510 litrów barszczu. Ponad 3 tysiące filetów z dorsza trafiło do potrzebujących i samotnych osób wskazanych przez ośrodki pomocy społecznej – mówi koordynator akcji Karol Bielec – prezes stowarzyszenia Rozbiegany Nowy Dwór.

– Bardzo się cieszę, że jako firma Reckitt możemy sfinansować 1540 obiadów, które trafią do potrzebujących osób. Pomoc lokalnej społeczności jest dla nas ważna. Jesteśmy największym pracodawcą w okolicy, stąd jesteśmy tu z Wami i chcemy Wam pomagać – mówi Iwona Ostapowska dyrektor ds. personalnych firmy Reckitt.

Posiłki dla potrzebujących z hotelu Mazovia w Nowym Dworze Mazowieckim odbierali pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz strażacy ochotnicy. Najwięcej posiłków przekazano dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Bardzo dziękujemy firmie Reckitt za środki finansowe jakie przekazała na zakup produktów. Mieszkańcy Legionowa, którzy z różnych przyczyn nie mogą przygotować sobie wigilii, dzięki stowarzyszeniu Rozbiegany Nowy Dwór, otrzymają 500 zestawów świątecznych potraw – mówi Anna Brzezińska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Organizatorzy zapowiadają, że za rok przygotują jeszcze więcej posiłków dla potrzebujących.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.