Wólka Smoszewska: Radny spowodował kolizję po pijanemu

W piątek (23.11) po godzinie 20 w miejscowości Wólka Smoszewska w gminie Zakroczym doszło do kolizji drogowej z udziałem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zakroczymiu Grzegorza W. Radny zbadamy przez policję na zawartość alkoholu w organizmie wydmuchał 1,34 mg/l alkoholu co daje ponad 2,5 promila.

Kierujący osobowym mercedesem 67-letni mężczyzna w Wólce Smoszewskiej, wjeżdżając z drogi uderzył w ogrodzenie a następnie cofając zderzył się z Mercedesem Vito, którym kierował 31-letni mężczyzna. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia przebadali uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca kolizji niestety miał ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i skierują sprawę do sądu – mówi naszej redakcji podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Okazało się, że sprawcą kolizji był wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zakroczymiu Grzegorz W. Mężczyzna w rozmowie z naszą redakcją przyznał, że wracał z urodzin kolegi i przejechał zaledwie 100 metrów. – Jestem honorowy i nie uciekam od odpowiedzialności. W poniedziałek rano złożę w Urzędzie Miejskim rezygnację z mandatu radnego – mówi w rozmowie z naszą redakcją Grzegorz W.

Za spowodowanie kolizji będąc pod wpływem alkoholu na podstawie art 178§1 Kodeksu Karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W związku z rezygnacją z mandatu radnego powtórzone zostaną wybory w okręgu wyborczym numer 15.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.