Wsiadł za kierownicę mająć dożywotni zakaz

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali mieszkańca powiatu nowodworskiego, który naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 30- latek za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątkową noc policjanci z nasielskiego komisariatu podczas patrolu miasta zwrócili uwagę na pojazd marki daewoo, za kierownicą którego siedział mężczyzna. Policjanci na ul. Tylnej zatrzymali kierującego lanosem do kontroli drogowej.

Nowodworzanin, jak okazało się po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Sąd Rejonowy w Pułtusku w sierpniu 2022 r. wydał wobec 30- latka dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna jednak pomimo ciążącego na nim wyroku sądu wsiadł za kierownicę, popełniając tym samym przestępstwo. Zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.