Wsiadła za kierownicę, mając 3 promile alkoholu w organizmie

W tym tygodniu nowodworscy patrolowcy zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę, mając w organizmie 3 promile alkoholu. 37- latce grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę po godz. 4 na ul. Okunin w Nowym Dworze Mazowieckim funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Za kierownicą auta siedziała 37- letnia kobieta. Funkcjonariusze wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierującaja miała 3 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.