Zagłosuj i pomóż szpitalowi dziecięcemu w Dziekanowie Leśnym

Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wśród wielu zgłoszony projektów, jeden jest bliski naszemu powiatowi. Projekt 143 zakłada „Zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym”

Projekt zakłada zakup nowoczesnego sprzętu do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i diagnostyki w Oddziale Rehabilitacji Dziennej w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny otworzy nowe możliwości lecznicze fizjoterapeutom oraz rehabilitantom, ułatwi prowadzenie zabiegów, zwiększy skuteczność oddziaływań terapeutycznych, a także spowoduje zadowolenie pacjentów.

Głosować można na stronie https://bom.mazovia.pl/glosowanie

Wraz z rozwojem technologicznym techniki zabiegowe stosowane w poszczególnych dziedzinach medycyny stają się coraz doskonalsze i skuteczniejsze. Nie inaczej jest z rehabilitacją, rozrastającą się o kolejne metody oparte na zaawansowanej aparaturze. Nowoczesny sprzęt stanowi znaczące ułatwienie dla terapeutów, a także otwiera nowe możliwości przed samymi pacjentami – zwiększa efektywność ćwiczeń, coraz częściej skracając czas powrotu do sprawności. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku – do sytuacji, w jakiej znalazł się dany pacjent (stan ostry, podostry bądź przeciążeniowy, pourazowy lub pooperacyjny). Po przeprowadzeniu diagnostyki dobiera się najbardziej optymalną metodę rehabilitacji (np. trening motoryczny, terapię manualną czy trening propriocepcji), wspierając ją dodatkowo wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Zakup nowoczesnej aparatury diagnostycznej pozwoli na precyzyjną diagnostykę zaburzeń ruchowych u dzieci w każdym wieku. Dzieci poddane badaniom za pomocą urządzeniami do klinicznych analiz postaw nie będą narażone na promieniowanie rentgenowskie, które używane jest podczas tradycyjnych badań RTG. Zakupiony specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń da możliwość monitorowania postępów rehabilitacji, wykonywanie obiektywnej oceny siły grup mięśniowych i możliwość prowadzenia terapii z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego (biofeedbacku).

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.