Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Zajeżdżała drogę mając 2,7 promila

Nie uniknie odpowiedzialności 43-latka, którą w sobotnie popołudnie zatrzymali policjanci nowodworskiej drogówki. Kobieta kierowała fordem mając w organizmie 2,7 promila. Zajeżdżała innym drogę, a pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Nietrzeźwej mundurowi zatrzymali prawo jazdy, a pojazd przekazali. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po raz kolejny policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!

2 marca 2024 r. przed godz. 18:00 dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pojeździe, którego kierujący wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Według informacji cała sytuacja miała miejsce w Szczypiornie, na terenie gminy Pomiechówek. Kierowca forda jadąc w kierunku Cieksyna, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i nie trzymał prostego toru jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na miejsce natychmiast zostali zadysponowani funkcjonariusze ruchu drogowego. Mundurowi na ul. Słowiańskiej zatrzymali forda, a od siedzącej za kierownicą kobiety od razu wyczuli alkohol. 43- latka poddania badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchała aż 2,7 promila.

Policjanci drogówki zatrzymali mieszkance Warszawy prawo jazdy, a pojazd przekazali innej osobie. Teraz o dalszym losie 43- latki zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzećwości, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.