Zakończenie sezonu działkowego

Tak jak rolnicy uroczyście obchodzą dożynki, tak użytkownicy ogródków działkowych uroczyście zakończyli sezon działkowy. W tym roku pogoda sprzyjała działkowiczom. Za ciężką pracę zostali wynagrodzeni przez naturę obfitymi plonami.

Warzywa, owoce i bukiety kwiatów przez cały sezon gościły w domach działkowców. Jedni pracowali w celu zbioru plonów, inni wykorzystywali działki jako miejsce odpoczynku w czasie wolnym. Zarząd Ogrodu postarał się aby wszyscy byli zadowoleni. Porządek, stały dopływ wody oraz bezpieczeństwo to główne zadania dla obecnego Zarządu. Jak stwierdzono podczas pikniku, Zarząd przy pomocy matki natury spełnił wszystkie te zadania.

W tym roku w dniu 15 września na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Obrońców Modlina w Zakroczymiu został zorganizowany piknik, podczas którego zostały wręczone wyróżnienia z okazji 35 Lecia Ogrodu Działkowego, Działki Roku 2017 oraz za prace społeczne na rzecz sprawnego funkcjonowania ogrodu. Nagrodzeni pucharami, dyplomami uznania oraz dyplomami podziękowania przyjmowali wyróżnienia w wielkim skupieniu oraz radością. Zarząd zapewnił licznie przybyłym działkowiczom i ich rodzinom poczęstunek a dzieciom skromne upominki.

W przerwie trwania pikniku, wytypowana delegacja uczestniczyła w uroczystościach związanych z bohaterską obroną Twierdzy Modlin w 1939 roku, złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku. Na dalszą część uroczystości został zaproszony burmistrz miasta Nowy Dwór Mazowiecki – Jacek Kowalski. Licznie zebrani działkowicze mieli możliwość rozmowy z tak zacnym gościem. Było to bardzo przyjemne spotkanie, zakończenie spacerem po ogrodzie. Burmistrz osobiście zobaczył wyróżnione działki, posmakował pysznych owoców i z żalem stwierdził, że to wielka szkoda, że tak wspaniały ogród nie leży na terenie miasta ale i tak postara się wspomóc Zarząd Ogrodu w czasie starania się o założenie ekranów dźwiękochłonnych od strony lotniska. Znając dobre serce burmistrza i dotrzymywania danego słowa liczymy na pomoc w realizacji tego zadania.

Na zakończenie pikniku Prezes Zarządu ROD – Oleksiak Włodzimierz, podziękował burmistrzowi za przybycie na uroczystość, zaprosił na przyszły rok, życząc owocnej współpracy dla dobra i zadowolenia mieszkańców naszego miasta, bo działkowicze to w 99 % obywatele Nowego Dworu Mazowieckiego.

Oleksiak Włodzimierz

Ps. Teren ogrodu leży terytorialnie w granicach miasta Zakroczym, podlega pod starostwo nowodworskie a pod względem zarządzania KR PZD. Jest to trudna krzyżówka do rozwiązania ale dzięki mądrej polityce obecnego Zarządu wszystko funkcjonuje i rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Aby tak dalej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.