Zakroczym: Mieszkańcy uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego

W środę (1 sierpnia) punktualnie o godzinie 17 w Zakroczymiu rozległy się dźwięki syren alarmowych a na rodzinie pod pomnikiem „Rodziny Zakroczymskiej” złożono wieńce i kwiaty. Uroczystości wpisały się w obchody 74 rocznicy Powstania Warszawskiego. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Zakroczymiu.

Pod pomnikiem kwiaty złożył min. Burmistrz Artur Ciecierski w asyście Sekretarz Gminy Agaty Januszewskiej. Radni z Zakroczymia, 140.Kompania Radiotechniczna „Dębina”, 6.Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej 61.Batalion 612. Kompania, 2.Nowodworski Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych, Związek Oficerów Rezerwy RP im.Marszałka Piłsudskiego Okręg Mazowiecki, Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, Nowodworskie Stowarzyszenie Historyczne „Triglaf”, byli Żołnierze I Modlińskiego Pułku Przeciwlotniczego, Stowarzyszenie Seniorów z Zakroczymia, pensjonariusze z pensjonatu „Marion”, przedstawiciel Rady Powiatu pan Marcin Ozdarski, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek z prezesem panem Sebastianem Sosińskim.

Po zakończonych uroczystościach pod pomnikiem wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się wspaniały koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego.

Powstanie Warszawskie to nie tylko Warszawa i jej bohaterowie. Oczywiście czcimy ich pamięć. Należy jednak pamiętać, że historia Powstania to także Fort nr 1 w Zakroczymiu i jego więźniowie. Pamiętamy również o Nich a także tych, którzy uratowali im życie niosąc codzienną pomoc, czyli Rodzinę Zakroczymską  – mówi Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski.

Foto: Gmina Zakroczym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.