Zakroczym: Mobilis zawiesza połączenia do Płocka

Grupa Mobilis właściciel dawnego PKS w Płocku poinformowała, że od 1 września zawiesza wszelkie połączenia lokalne.  Dla mieszkańców gminy Zakroczym oznacza to likwidację połączeń do Płocka przez Czerwińsk czy Wyszogród. 

Obecnie z Zakroczymia do Płocka odjeżdżają dwa kursy o 10:27 i 21:30.
Rano w roku szkolnym można dojechać jeszcze autobusem firmy PKS Grodzisk o godzinie 7:00. Niestety na wakacje połączenie zostało zawieszone.

Wcześniej z początkiem wakacji swoją działalność zakończyła baza w Ciechanowie co spowodowało całkowite zawieszenie kursów z Zakroczymia do Płońska czy Ciechanowa. Zlikwidowano połączenie Smoszewo – Płońsk, którym uczniowie dojeżdżali do szkoły. Całkowicie zawieszono komunikację obsługiwaną przez Mobilis w gminie Nasielsk.

Głównym powodem likwidacji połączeń lokalnych jest trudna sytuacja rynkowa spowodowana m.in. z roku na rok drastycznie malejącą liczbą Pasażerów, którzy wolą korzystać z alternatywnych środków transportu takich jak mali przewoźnicy mini-busowi lub własny samochód. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. – informuje Zarząd PKS Płock S.A., który należy do grupy Mobilis.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.