Zakroczym: Próbował wręczyć “łapówkę” bo nie miał prawa jazdy

Kilka dni temu zakroczymscy policjanci zatrzymali 46-latka, który chciał im wręczyć „łapówkę”. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności za brak uprawnień do kierowania pojazdami proponował mundurowym korzyść majątkową. Za taki czyn kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu na ul. Gałachy w Zakroczymiu. Policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem mężczyznę. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący pojazdem 46-latek z Wyszogrodu nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Aby uniknąć konsekwencji, w pewnym momencie mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności służbowych przez policjantów, usiłował wręczyć funkcjonariuszom pięć stuzłotowych banknotów. Stróże prawa od razu oznajmili mu, że zostaje zatrzymany za próbę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Banknoty zostały zabezpieczone.

46- latek noc spędził w policyjnej celi. Dodatkowo, za brak uprawnień do kierowania mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, prokurator nowodworskiej prokuratury przedstawił mężczyźnie zarzut udzielenia korzyści majątkowej policjantom. 46-latek przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Dodatkowo na pojazd, którym mężczyzna kierował, prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym.

Konsekwencją czynu kierowcy może być kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha