Zatrzymali 10 poszukiwanych

W ciągu ostatnich dni policjanci na terenie powiatu nowodworskiego zatrzymali aż dziesięciu poszukiwanych. Rzetelna praca funkcjonariuszy i dobre rozpoznanie pozwoliły na ustalenie gdzie ukrywają się osoby, uchylające się od odpowiedzialności karnej oraz skuteczne ich zatrzymanie.

Nowodworscy policjanci w poprzedni piątek, podczas legitymowania 35- latka z terenu gminy Czosnów ustalili, że jest on poszukiwany. Sąd Rejonowy w Pruszkowie wydał nakaz aresztowania mężczyzny na okres 30 dni. Został przez mundurowych zatrzymany. Tego samego dnia nasielscy funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która do odbycia miała karę 10 dni aresztu.

W poniedziałek 7 sierpnia br., w ręce nowodworskich policjantów wpadł 49- latek. Mężczyzna do odbycia miał karę 3 miesięcy pozbawienia wolności, za przestępstwo stosowania gróźb karalnych. Nowodworzanin został zatrzymany.

Następnego dnia pomiechowscy stróże prawa ustalili, gdzie ukrywa się 47- latek poszukiwany przez nowodworski sąd. Mężczyzna do odbycia miał karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Został aresztowany.

W środę wpadło kolejnych dwóch poszukiwanych. Pierwszego z nich zatrzymali policjanci z Pomiechówka. 34- latek ukrywał się w miejscowości Stanisławowo. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Do odbycia miał kare 5 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Drugi zatrzymany tego dnia mężczyzna to 21- latek z Warszawy. Nasielscy funkcjonariusze najpierw ustalili, gdzie się ukrywa, a następnie go zatrzymali. Zgodnie z wyrokiem Sadu Rejonowego dla Warszawy- Mokotowa, do odbycia miał karę 164 dni pozbawienia wolności.

10 sierpnia 2023 r. zakroczymscy mundurowi trafnie wytypowali uchylającego się od odpowiedzialności karnej 40- latka. Mężczyzna nie uiścił w terminie grzywny za popełnione wcześniej wykroczenie, którą nowodworski sąd zamienił na karę pozbawienia wolności. Mieszkaniec Zakroczymia uwolnił się od kary aresztu, wpłacając zaległą grzywnę.

W ostatnią sobotę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku na terenie Nowego Modlina zatrzymali 46- latka. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia, wydanego przez nowodworski sąd. Najbliższe 4 miesiące spędzi teraz w jednostce penitencjarnej.

Odpowiedzialności karnej nie uniknął tego dnia również 63- latek z Miękoszyna. Mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali mężczyznę, który nie opłacił nałożonej za niego grzywny, za popełnienie wykroczenia kradzieży sklepowej. Wobec tego sąd zastosował wobec mieszkańca nasielskiej gminy zastępczą karę, w postaci pozbawienia wolności.

Natomiast w niedzielę, w ręce nasielskich stróżów prawa wpadł 32- latek. Nowodworski sąd zastosował wobec niego 10 dni aresztu. Nasielszczanin wpłacił zastępczą karę w postaci grzywny i po sporządzeniu dokumentacji został przez policjantów zwolniony.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.