Zatrzymani za kradzieże sklepowe

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w tym tygodniu zatrzymali 14- latka i 48- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy dokonywali kradzieży sklepowych. Suma strat przywłaszczonego towaru wyniosła ponad 2250 zł. Teraz o ich dalszym losie zdecydują sądy.

We wtorek 6 lutego 2024 r. nowodworscy patrolowcy interweniowali w rejonie Osiedla Młodych. Według osoby zgłaszającej, do jednej z mieszczących sie tam placówek handlowych po kolejny raz przyszły osoby, które już wcześniej dokonywały tam kradzieży. Zostały one rozpoznane przez pracowników sklepu, którzy natychmiast powiadomili o wszystkim Policję. Mundurowi kilka minut po uzyskaniu informacji byli już na miejscu. Zastali tam 48- latka oraz 14- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Obaj wkrótce trafili do nowodworskiej komendy policji. Okazało się, że osoby te kilka razy przychodziły do sklepu odzieżowego, z którego przywłaszczyły towar o łącznej wartości ponad 2250 zł.

48- latek noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie. Następnego dnia śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty, do których popełnienia się przyznał. Natomiast 14- latek po wynonaniu czynności został przekazany opiekunowi prawnemu.

Starszemu z mężczyzn, zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 14- latka zdecyduje teraz sąd rodzinny.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.