Zatrzymany chwilę po kradzieżach paliwa

Policjanci nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, który nie zapłacił na dwóch stacjach paliw za zatankowane paliwo. Za popełnione wykroczenia mundurowi zastosowali wobec mężczyzny postępowania mandatowe. Musiał także uregulować dług na każdej ze stacji paliw.

W środę rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o tym, że mężczyzna poruszający się mazdą na dwóch stacjach paliw nie zapłacił za zatankowane paliwo i odjechał. Do zdarzeń doszło na terenie Pomiechówka i Nowego Dworu Mazowieckiego. Interweniujący w tej sprawie policjanci wydziału ruchu drogowego na kolejnej stacji paliw, tym razem w Zakroczymiu, zauważyli poszukiwany pojazd, a w nim mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi, który przekazał pracownik stacji.

Mundurowi natychmiast podjęli kontrolę wobec kierującego mazdą obywatela Ukrainy. Kiedy na miejsce dotarła druga załoga nowodworskiej prewencji, policjanci sprawdzili pojazd, w którym ujawnili kilka kanistrów z zatankowanym paliwem. Funkcjonariusze za każde z popełnionych wykroczeń zastosowali wobec 22-latka postępowanie mandatowe. Mieszkaniec Warszawy musiał również uregulować rachunki za zatankowane wcześniej paliwo.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również