Zlekceważyli sądowe zakazy

W ciągu ostatnich dni nowodworscy policjanci zatrzymali aż cztery osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę, pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. Za zlekceważenie wyroku sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania w tych sprawach prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Pułtusku.

10 marca 2022 r. przed północą, podczas patrolowania ulicy Serockiej, policjanci z Komisariatu Policji w Pomiechówku, podjęli kontrolę drogową wobec kierującego oplem mężczyzny. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że Sąd Rejonowy w Pułtusku orzekł wobec 29- latka z tego powiatu, zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do września 2023 roku. Ponadto opel, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.

Następnego dnia, przed godz. 16:00 na ul. Tuwima, nasielscy mundurowi zatrzymali do kontroli 26- latka z powiatu pułtuskiego. Podczas interwencji wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mercedesa sprintera mężczyzna, posiada wydany przez pułtuski sąd, aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Natomiast 12 marca 2022 r. po godz. 19:00, nowodworscy policjanci wydziału prewencji, na ul. Thommee zatrzymali do kontroli drogowej 36- letniego obywatela Ukrainy, który kierował toyotą, pomimo obowiązującego do sierpnia 2022 r. zakazu.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku podjęli w Chlebiotkach interwencję wobec rowerzysty. 55- latek z gminy Nasielsk również nie zastosował się do aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, wydanego przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania w tych sprawach nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku oraz w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.